2020-2021 Direksiyon Dersi Fiyatları

2020-2021 Direksiyon Dersi Fiyatları

Öncelikle direksiyon dersi alacak kişilerin bilmesi gereken bir konuda, bu dersi alacakları ile göre ders ücretleri değişmektedir. İstanbul direksiyon dersi fiyatları ile Konya, Gaziantep, Batman, Mardin gibi iller arasında oldukça fark vardır. Aynı zamanda İzmir ve Ankarada da fiyatlar İstanbul kadar olmasada yüksektir. Türkiye geneli ortalama direksiyon dersi fiyatlar:

  • Otomatik Vites    :  90 Tl       Ortalama 1-2 Saat Arası
  • Düz Vites              :  90 Tl       Ortalama 1-2 Saat Arası

Yukarıda yazmış olduğumuz eğitim fiyatları bulunduğunuz bölgeye göre farklılık gösterecektir bu fiyatlar genel bir ortalama alınarak hesaplanmıştır.

Direksiyon Dersi Alacak Kişilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Direksiyon dersi almaya karar vermiş olan kişilerin yakınlarından ders almak yerine, bu işte uzmanlaşmış ve öğretmeyi bilen kişilerden eğitim alması çok önemlidir. Trafiğe çıktığınızda yanınızda iyi araba kullanan birinin olması doğru bir tercih olmayacaktır. Yanınızda bir uzman ve gerektiğinde doğru müdahaleyi yapacak kişinin olması gerekir. Bu kişi size yapmanız gerekenleri doğru şekilde anlatacak ve kısa sürede araç kullanmayı öğreneceksiniz.

Direksiyon Dersi Eğitimleri Hangi Saatlerde Yapılır

Direksiyon eğitimi özel kurslar tarafından verildiği için saatleri, dersi alacak kişi ve verecek kişinin programındaki boşluğa göre ayarlanır. Direksiyon sınavı yapılacak olan yer bellidir. Bu sebepten dolayı sınavın olacağı parkurda çeşitli tekrarlar yapılarak kişinin bu sınavdan geçmesi ve direksiyon kabiliyetinin artması sağlanır. Randevu alarak direksiyon eğitimlerine katılabilirsiniz.

Ucuza Direksiyon Dersi Nasıl Alınır?

Öncelikle bu eğitimi veren kişilerin uzman olmasına dikkat ediniz. Unutmayın araba sürmek hayati önem taşıyan bir eylemdir. Ucuz bir direksiyon dersi almak istiyorsanız yapmanız gereken şey kursun size sunacağı paket fiyatlarından yararlanmak olacaktır. Bu kurslar tek ders olarak alındığında çok fazla verim vermemektedir. Sizde bu dersleri ortalam 7-10 kurs olacak şekilde tamamlamalısınız. Tabi bu birazda sizin direksiyon kabiliyetinize bağlı bir durumdur. Daha kısa sürede de bu kursu tamamlaya bilirsiniz. Bu yüzden direksiyon kursu ile pazarlık yapmalı ve ona göre bir fiyat belirlemelisiniz.

Çıkmış soruları çözerek sınava çalışmak için tıklayınız.

E-Sınav sonucunuzu öğrenmek için tıklayınız. 

Beğenebileceğiniz diğer paylaşımlar..