4 Ağustos 2018 Ehliyet Deneme Sınav Soruları

2018 yılında yapılacak olan 4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınavı için ehliyet sınavına girecek olan arkadaşlara Ehliyet deneme sınav soruları hazırlanmıştır. Ehliyet deneme sınav sorularını çözerek sınava daha iyi hazırlanabilirsiniz. Başarılar dileriz

4 Ağustos 2018 Ehliyet Deneme Sınav Soruları

Değerli sürücü adaylarımızın faydalarına her türlü bilgiyi sunmak adına hizmet verdiğimiz platformumuzda Ehliyet Sınav Tarihleri hakkında bilgiler vermiştik. Malumunuz, 2018 yılı içerisinde 2 adet sınavı geride bıraktık ve yılın 3. Sınavı ise daha önce de belirttiğimiz gibi 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü düzenlenecek.

Bu içeriğimizde ise tüm sürücü adaylarımızın faydalanabileceği bir kaynaktan söz edeceğiz. 4 Ağustos 2018 Ehliyet Deneme Sınavı Soruları ile sınava girmeden önce kendinizi sınamanız ve eksiklerinizi gidermeniz için önümüzde hala 2 ay gibi uzun bir zaman dilimi bulunuyor. Bu iki aylık süre içerisinde, şimdiye kadar düzenlenen sınavlarda sorulmuş olan sorulara ve çözümlerine de sitemizden ulaşmanız mümkün.

Sınav öncesinde son durumunuzu belirlemek istiyorsanız şayet, 2018 Ehliyet Sınav Soruları için buraya, 2017 Ehliyet Sınav Soruları için buraya tıklayarak geçmiş dönemlerde sürücü adaylarına yöneltilen soruları inceleyebilirsiniz.

Daha eski sınavları da incelemek ve daha donanımlı olmak da isteyebileceğinizi düşünerek 2016 Ehliyet Sınav Soruları ve 2015 Ehliyet Sınav Soruları için de linklerimizi bırakmış olalım.

Sınavlarda Sorulan Soruların Adetleri ve Kategorileri

Daha önce ki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi, Ehliyet Sınavlarında, yani literatürde ki resmi adıyla Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) Sınavlarında, toplamda 50 adet soru sorulmakta. Bu soruların dağılımı ise, İlk Yardım başlığı altında 12 adet, Trafik ve Çevre başlığı altında 23 adet, Motor Bilgisi başlığı altında 9 adet ve Trafik Adabı başlığı altında 6 adet olacak şekilde belirlenmiştir.

Toplamda 4 kategoriye ayrılmış olan Ehliyet sınavında başarılı olabilmeniz için, 50 sorudan en az 35 adet soruya doğru cevap vermeniz gerekiyor. Her sorunun 2 puan değerinde olduğu bu sınavlarda, yanlış cevapladığınız sorular, doğru cevapladığınız soruları olumsuz etkilemiyor ve 70 puan almanız durumunda teorik sınavı geçmiş olarak kabul ediliyorsunuz.

Düzenlenecek olan Ehliyet Sınavlarında, en etkili yolun kaydolduğunuz sürücü kurslarında sizlere verilen derslere eksiksiz bir şekilde katılmak olduğunu da unutmamanızı öneririz. Birçok aday bu kurslara ücret ödeyerek kaydolmakta fakat verilen derslere gereken dikkati ve önemi göstermemekte. Bu konuda titiz bir bakış açısı sergilemeniz sizleri hem para hem de zaman kaybından önemli ölçüde alıkoyacaktır.

Bu kurslarda önemsiz gibi görünen bazı detaylar bile, sınavlarda başarılı olma ihtimalinizin bir üst basamağa çıkmasında faydalı olabilir. Burada verilen derslerde ve gerekli yerlerde paylaşılan tüyolarda sizler için göz ardı edilemeyecek öneme sahip bilgilerin yattığını da hatırlatmak isteriz.

Şayet sürücü kurslarına sadece dosya kaydı yaptırıp derslere katılım göstermek istemiyorsanız, bu sefer temin edeceğiniz kaynaklarla veya bizim gibi internet aracılığı ile sizlere fayda sunmayı hedefleyen web siteleri yardımıyla da yeterli düzeyde bilgi sahibi olmanız da elbette mümkün. Tek fark size bilgileri birinin anlatıyor olması yerine gereken bilgi ve donanımı, araştırarak ve okuyarak kendi imkanlarınız ile öğreniyor olmanız diyebiliriz.

Kendi imkanlarınız ile sınavlara hazırlanmanız elbette mümkün demiştik fakat bu hususta bazı dezavantajların olduğunu da bildirmemizde fayda var. Kurslarda sizlere ders veren hocalara, anlayamadığınız veya takıldığınız konular ile ilgili soruları yönelterek anında bilgi sahibi olma imkanınız bulunurken, kendi imkanlarınız ile yaptığınız çalışmalarda, bu tür durumlarda ihtiyaç duyduğunuz bilgilere dolaylı yollardan ulaşmanız gerekmektedir.

Ama asıl önemli olan nokta, ister bir kursiyer olun ister kendi imkanlarınız ile hazırlanmayı tercih edin. Sınavın düzenleneceği tarihe kadar önünüzde bulunan 2 aylık bu zaman dilimini en verimli şekilde kullanmak, planlı ve programlı şekilde konuları belirli parçalara ayırmak ve programınızı aksatmadan, sınav tarihine kadar en iyi şekilde kendinizi hazırlamanız olacaktır.

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları isimli yazımız da ilginizi çekebilir. İlgili yazımıza buraya  tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Beğenebileceğiniz diğer paylaşımlar..