Anasayfa / 2018 Ehliyet Sınav Soruları / 4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Sorularını çözmek için başla butonuna basarak ehliyet sınavında çıkmış soruları çözebilir cevaplarını görebilirsiniz. Testi çözdükten sonra yorum yapmayı unutmayın !

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları

Başla
Tebrikler - 4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları sınavını başarıyla tamamladınız.
Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%
Doğru Sayınız: %%SCORE%%
Yanlış Sayınız: %%WRONG_ANSWERS%%
Hakkınızdaki düşüncemiz: %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları

Biliyorsunuz ki ülkemizde trafikte motorlu taşıt kullanılabilmesi için sürücü belgesine sahip olunması gerekiyor. Sürücü belgesi bulunmayan kişilerin trafikte motorlu taşıt kullanmaları durumunda hem kullanana hem de kullanılan taşıtın sahibine ciddi maddi yaptırımlar uygulanıyor. Sürücü belgelerinin temin edilebilmesi için ise genellikle 18 yaşını doldurmuş olmak koşulu ile teorik ve uygulamalı Ehliyet Sınavlarına katılmak ve bu sınavlardan başarılı olmak gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın organize etmekte olduğu Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu (MTSK) Sınavları, her yıl 2 veya 2,5 aylık periyotlar halinde yılda 5 veya 6 kez düzenleniyor. 2018 yılı içerisinde Ehliyet Sınavı olarak da adlandırılan bu sınavlar 5 kez düzenlenecek ve şimdiye kadar 2 adet sınavı geride bıraktık. Önümüzde ki sınav ise yılın üçüncü sınavı ve 4 Ağustos 2018 Cumartesi günü düzenlenecek. Saat 14.00 da başlayacak olan sınav 15.00 da sona erecek.

4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınavı Ücretleri

Düzenlenen tüm sınavları ve cevaplarını daha önceki dönemlerde web sitemizde yayınladığımız gibi, bundan sonra ki sınavları ve çözümlerini de 4 Ağustos 2018 Ehliyet Sınav Soruları da dahil siz değerli sürücü adayları için yine buradan paylaşmaya devam edeceğiz.

Sürücü adaylarının, sınavlara katılım sağlamak için yaptıkları kayıt ile en fazla 4 kez teorik sınava ve yine en fazla 4 kez direksiyon sınavı olarak adlandırılan uygulamalı sınava girebilme hakları bulunuyor. Katılım sağlanmayan sınavlar da, sanki sınava girmiş fakat başarılı olunamamış gibi değerlendiriliyor.

Sürücü adaylarının katılım sağlayacakları her sınav için ödemeleri gereken ücret ise KDV de dahil 75TL olarak belirlenmiş durumda. Yani başarılı olunamayan sınavdan sonra, düzenlenen bir sonraki sınava adayların tekrar katılabilmeleri için yine bu tutarı ödemeleri gerekiyor.

Sınava katılım sağlamak için ödenmesi gereken tutar, Ziraat Bankası, Vakıf Bank ve Halk Bank şubelerinden, T.C. kimlik numarası ve katılım sağlanacak sınavın dönemi belirtilmek sureti ile yatırılabiliyor. Adayların, 4 Ağustos 2018 tarihindeki sınava katılabilmeleri için, bu ücreti en geç 12 Temmuz 2018 tarihi mesai bitimine kadar ödemeleri gerekiyor.

4 Ağustos 2018 tarihinde düzenlenecek olan sınavda başarılı olunmaması durumunda, bu yıl düzenlenecek diğer sınavların tarihlerinin ise, 20 Ekim 2018 Cumartesi ve 22 Aralık 2018 Cumartesi günü yine saat 14.00 da olacağını da ayrıca belirtmiş olalım.

2018 yılı 3. Motorlu Taşıt Sürücü Adayları (MTSA) Sınavı için 11 Mart 2018ile 11 Temmuz 2018 tarihleri arasındaki sürücü kurslarına kayıt olunması gerekiyordu fakat şimdiye kadar herhangi bir sürücü kursuna kayıt olunmadı ise de adayların kendi olanakları ile sınavlara hazırlanma imkanı da elbette bulunuyor.

Kendi imkanları ile sınava hazırlanan sürücü adaylar, yoğun bir tempo ile 2 ay boyunca disiplinli bir çalışma ortaya koymaları durumunda, önümüzdeki sınavda başarılı olma ihtimallerini oldukça yükselteceklerdir.

Adayların girecekleri sınavlarda akıllarından çıkarmamaları gereken en önemli husus ise, sorulacak olan 50 adet sorudan en az 35 tanesini doğru bir şekilde cevaplamaları hususu. Sınavda adaylara yöneltilen her bir soru 2 puan değerinde ve 35 doğru cevaba ulaşılması sonucunda 70 puan elde ediliyor. Bu puan ise sınavda başarılı olunması gereken azami puana tekabül ediyor.

Sınavlarda yanlış cevaplanan soruların doğru cevaplanan soruları olumsuz yönde etkilemediğini de hatırlatmamızda fayda var. Şayet adaylar cevabını bilmedikleri sorular ile karşılaştıklarında ilk etapta bu soruları boş bırakabilir ve cevaplayabildikleri tüm soruları cevapladıktan sonra, boş bıraktıkları soruları da doğru olduğunu düşündükleri şekilde çekinmeden yanıtlayabilirler.

Sürücü adaylarının toplamda 50 adet sorudan sorumlu olacağı Ehliyet Sınavlarında adaylara tanınan süre 60 dakika olarak belirlenmiş durumda.

4 Ağustos 2018 Ehliyet Deneme Sınav Soruları isimli yazımız da ilginizi çekebilir. İlgili yazımıza tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Hakkında Hoca

Check Also

10 Şubat 2018 Ehliyet Sınav Soruları

10 Şubat 2018 Ehliyet Sınav Soruları

10 Şubat 2018 yılında yapılan ehliyet sınav sorularını çözerek sınava hazırlanın. Aşağıdaki soruları çözerek ehliyet …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir